Kurumsal     
İletişim     
“Projeleriniz Somali için birer ekonomik ve sosyal kalkınma hamleleridir”
Yurtdışı Haberler

Kimse Yok Mu yetkilileri ve gönüllülerinden oluşan bir heyet, Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Şerif Ahmed’i makamında ziyaret etti.

Yaklaşık bir saat süren ziyarete Kimse Yok Mu Somali Temsilcisi Orhan Erdoğan ve eşi Özlem Erdoğan, Kimse Yok Mu’nun Hollanda’dan gelen gönüllüleri Ömer ve Meral Erden ailesi katıldı.Kimse Yok Mu’nun Somali’de yürüttüğü çalışmalar hakkında Cumhurbaşkanı Şeyh Şerif Ahmed’e detaylı bilgi veren Orhan Erdoğan, yeni yetimhanelerin inşaatlarının başladığını ve bir yetimhanenin de açıldığını söyledi.

Somali’ye yardım için gelen ilk yardım kuruluşunun Kimse Yok Mu olduğunu belirten Somali Cumhurbaşkanı Şeyh Şerif Ahmed, Kimse Yok Mu ile gurur duyuyoruz dedi.

Ahmed, “Her gün bir yenilik ile hizmetlerine devam eden Kimse Yok Mu’nun yeri bizim için farklı. Yardım kuruluşları genel yardım çalışmaları yapıyor sağolsunlar, Kimse Yok Mu ise insanlara çalışmayı öğretiyor, hayata bağlıyor. Zira yaptığınız dikiş kursu, halı dokuma kursu, makarna kursu, ekmek teknesi projesi bizler için birer ekonomik ve sosyal kalkınma hamleleridir.” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Ahmed’e Kimse Yok Mu logolu küçük bir halı ve çeşitli hediye eden gönüllüler, hatıra fotoğrafı çektirerek ziyaretten ayrıldı. 

04-07-2012
Tüm haberleri görmek için tıklayınız.
Paylaş
Türkiye'den
Dünya'dan
Kimse Yok Mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği`nin resmi web sitesidir.
kimseyokmu.org.tr © 2006-2012
Tasarım ve programlama Verisay
Pencereyi Kapat
perde reklam