Kurumsal     
İletişim     
Yemen’e yardımlar sürüyor
Yurtdışı Haberler

Kimse Yok Mu, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da uzun süredir devam eden siyasi kriz nedeniyle açlıkla mücadele eden Yemen’e yaptığı yardımlarda hız kesmiyor. Ramazan ayından bu yana 73 bin kişiye gıda yardımında bulunan Kimse Yok Mu, geçtiğimiz hafta da 11 bin 200 kişiye yetecek gıda malzemesini Yemen’e ulaşmak üzere yola çıkardı.

 

Yurtiçi ve yurtdışında yaptığı insani yardımlarla dikkat çeken Kimse Yok Mu, 20 milyonluk nüfusuyla Arap dünyasının en fakir ülkesi olarak bilinen Yemen’e yardım etmeye devam ediyor. Ülkede yaşanan siyasi kriz dolayısıyla açlıkla mücadele eden nüfusun 3.6 milyonunu ise beslenme bozukluğu sahibi çocuklar oluşturuyor. Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) tüm dünyaya ‘yardım çağırısında’ bulunduğu Yemen’i “Öldürücü şekilde yayılan ve özellikle çocuklar arasında görülen sefalet ve açlık bu kısır döngüde sürüp giderken, diğer taraftan da ülkeyi silip süpürüyor. Çocuklarda görülen açlık ve bundan ötürü ortaya çıkan hastalıklar tehlikeli boyutların çok daha üstüne çıkmış durumda” şeklinde tanımlıyor.

 

Halkın yüzde 90’ının ihtiyaç sahibi olduğu Yemen’e Ramazan ayı boyunca gıda yardımında bulunan Kimse Yok Mu, geçtiğimiz hafta da 11 bin 200 kişilik gıda yardım paketini ülkeye gönderdi.

Yaşanan sıkıntılara bir nebze de olsa umut olmak isteyen dernek, Yemen için Kurban Bayramı çalışmalarına da şimdiden başladı. Ramazan ayından bu yana 73 bin kişiye gıda yardımında bulunan Kimse Yok Mu Konya Şubesi gönüllü ve yardımseverleri, kurban bağışı toplamak üzere harekete geçti.
 

20-09-2012
Tüm haberleri görmek için tıklayınız.
Paylaş
Türkiye'den
Dünya'dan
Kimse Yok Mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği`nin resmi web sitesidir.
kimseyokmu.org.tr © 2006-2012
Tasarım ve programlama Verisay
Pencereyi Kapat
perde reklam