Kurumsal     
İletişim     
Kurban seferberliği başlıyor
Yurtiçi Haberler

Kimse Yok Mu Bursa Şubesi, bu yıl da sürdüreceği kurban kampanyasıyla bayram sevincini yaşamak isteyen ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürecek.

Kimse Yok Mu Bursa Şubesi, bu sene Bursa’da yaşayan ailelerin yanı sıra Van ve Bosna’daki aileleri de bayramda yalnız bırakmayacak.

Bu seneki çalışmalarda kurban yardım hedefini büyük tutan Bursa Şubesi yetkilileri, Bursalı hayırseverlerin bu işinde üstesinden geleceğine inandıklarını ifade etti.

Kurban Bayramı’nı vesile ederek çalınacak kapılarda, asıl amacın et dağıtmak değil kardeşliği pekiştirmek olduğunu belirten Şube yetkilileri; başlatılan yardım kampanyasıyla birçok aileye umut dağıtılacak dedi.

Bursalı hayırseverler tarafından yapılacak kurban yardımları yine Bursa, Van ve Bosna’da muhtaç aileleri tek tek ziyaret edecek olan “gönüllüler” tarafından bizzat dağıtılacak. Gönüllüler kurban bayramını muhtaçları sevindirerek geçirecek.

Bayram tatilini ihtiyaç sahiplerine yardım dağıtarak geçirecekler

Her yıl olduğu gibi noter huzurunda yapılacak olan kesimlerin ardından yetkili ve gönüllülerden oluşan gruplar kurban etlerini ihtiyaç sahibi ailelere paketler halinde dağıtacak. Kapı kapı dolaşıp kurban paketlerini dağıtacak olan gönüllüler, bayram tatilinde yüzlerce evin kapısını çalacak.

Bu yıl 600 Türk lirası olarak belirlenen kurban bağış bedeli Türk halkının yardım ve desteğiyle daha çok ihtiyaç sahibini yüzünü güldürecek.
 

28-09-2012
Tüm haberleri görmek için tıklayınız.
Paylaş
Türkiye'den
Dünya'dan
Kimse Yok Mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği`nin resmi web sitesidir.
kimseyokmu.org.tr © 2006-2012
Tasarım ve programlama Verisay
Pencereyi Kapat
perde reklam