Kurumsal     
İletişim     
Burslar
Eğitim & Yetim

Kimse Yok Mu, eğitim yardımları kapsamında, başarılı ancak maddi imkânları kısıtlı olan öğrencilere öğrenim bursları vererek eğitime destek olmaktadır. Böylelikle ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarının eğitim almasını ve meslek sahibi olmasını sağlamaktadır.2011-2012 eğitim- öğretim döneminde Kimse Yok Mu tarafından liseli ve üniversiteli toplam 1461 öğrenciye burs verilirken, bu bursların üçte biri de Vanlı depremzede öğrencilerin eğitimlerine destek sağlamıştır.

2011-2012 eğitim - öğretim döneminde büyük bir eğitim projesini hayata geçiren Kimse Yok Mu, kuraklıkla dünyanın gündemine gelen Doğu Afrika’dan Somali başta olmak üzere 739 lise ve üniversite öğrencisini ülkemize getirmiş ve Türkiye’nin dört bir yanındaki başarılı eğitim kurumlarına burslu olarak yerleştirmiştir.

2012- 2013 Eğitim- Öğretim Döneminde 1178 öğrenciye burs

Kimse Yok Mu, gönüllü ve yardımseverlerinin destekleriyle 2012-2013 eğitim- öğretim döneminde 698’i Türkiye, Sudan ve Mısır’da eğitim gören Afrikalı ve Haitili öğrenciler olmak üzere, toplam 1178 öğrenciye aylık ortalama 200 TL tutarında burs veriyor.

Kimse Yok Mu yurtiçi bursları için başvurular her eğitim- öğretim dönemi öncesinde Derneğin resmi internet sitesi üzerinden alınıyor. Bursiyerler illere ayrılan kontenjanlara göre bir komisyon tarafından seçilerek burs yardımından faydalanmaya başlıyor.

Paylaş
Sağlık
Eğitim & Yetim
Burslar
Eğitim Yardımları
Yetim Yardımları
İnsani Yardımlar
Fakirlikle Mücadele
Kalıcı Yardımlar
ASYA
Kimse Yok Mu Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği`nin resmi web sitesidir.
kimseyokmu.org.tr © 2006-2012
Tasarım ve programlama Verisay
Pencereyi Kapat
perde reklam